Strona Główna Bez kategorii Fototapety do pokoju dziecięcego – niezwykła dekoracja

Fototapety do pokoju dziecięcego – niezwykła dekoracja

Dodał: Kasia
Fototapety do pokoju dziecięcego

Fototapety dla dzieci różnią się od innych tego typu pokryć ścian – nie tylko wzornictwem, ale również niektórymi fizycznymi właściwościami. Jak dobrać fototapety do pokoju dziecięcego, by były bezpieczne i trwałe, a jednocześnie dobrze wyglądały?

Fototapety dla dzieci różnią się od innych tego typu pokryć ścian – nie tylko wzornictwem, ale również niektórymi fizycznymi właściwościami, na przykład odpornością na zabrudzenia. Jak dobrać fototapety do pokoju dziecięcego, by były bezpieczne dla maluszka i trwałe, a także dobrze komponowały się z wystrojem wnętrza?

Fototapety dla dzieci pozwalają stworzyć niepowtarzalną atmosferę w dziecięcym pokoju, a także bardzo ułatwić utrzymanie czystości i estetycznego wyglądu ścian. Jednak ze względu na ich ogromny wybór na rynku, początkowo możemy poczuć się skonsternowani. Który produkt będzie najlepszy?

Fototapety do pokoju dziecka

Bezpieczeństwo fototapet dla dziecka

Fototapety do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim bezpieczne dla naszego maleństwa. Przed zakupem warto sprawdzić, czy użyta do ich produkcji farba nie zawiera szkodliwych substancji (na przykład ołowiu) i poczytać opinie na temat ich jakości – niejednokrotnie zdarza się, że słabo zrobiona lub źle przyklejona fototapeta odkleja się lub rozwarstwia, a wtedy małe dziecko może zechcieć poczęstować się jej kawałkiem, co zagraża jego zdrowiu, a nawet życiu.

Także klej, którym przyczepia się do ściany fototapety do pokoju dziecka, powinien być zbadany pod kątem obecności szkodliwych związków chemicznych i nie powodować alergii. Fototapety dla dzieci muszą być również bardziej odporne na zabrudzenia i wodę, niż te używane w innych pomieszczeniach, ponieważ maluchom często zdarza się wylać coś na ścianę lub korzystać z niej zamiast kartek do rysowania. Dlatego warto, żeby jej pokrycie nadawało się do ewentualnego czyszczenia i nie niszczyło się przy szorowaniu lub na skutek użycia detergentów.

Wzory i kolory fototapet dla dzieci

Jeśli chodzi o kwestię wzornictwa fototapet dla dzieci, nasza inwencja może być niemal nieograniczona – poczynając od pejzaży, poprzez abstrakcyjne formy, aż do wykorzystania na ścianie własnego zdjęcia. Trzeba jednak pamiętać, że użycie mocnych kolorów, dużych kontrastów lub więcej niż jednego wzoru w pomieszczeniu wymaga dużo wyczucia, ponieważ od wystroju wnętrza zależy nie tylko jego estetyka, ale i samopoczucie małego mieszkańca.

Fototapety do pokoju dziecięcego kredki

Nieodpowiednio dobrane fototapety do pokoju dziecięcego (na przykład takie, które generują zbyt dużą ilość bodźców) mogą przeszkodzić maluszkowi w skupieniu się i sprawić, że stanie się drażliwy lub marudny. Dlatego – jeśli mamy wątpliwości – warto wybrać bardziej subtelny wzór lub skorzystać z porady projektanta wnętrz. Bezpiecznym wyjściem będą pastelowe kolory i nienakładanie fototapety na wszystkie ściany, a jedynie użycie jako element dekoracyjny w wybranym miejscu. Należy mieć też na uwadze, że bardzo ekstrawaganckie pod względem wzoru lub doboru kolorów pokrycia ścian mogą utrudnić późniejsze dobranie mebli i tekstyliów. Warto więc raczej zaplanować z wyprzedzeniem koncepcję wystroju, niż robić spontaniczne (i często nietrafione) zakupy pod wpływem chwili.

Fototapety dla dzieci i to, jak skomponujemy je z resztą wnętrza, mają ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia i komfort przebywania w nim. Dlatego powinna to być przemyślana decyzja, w zależności od wieku dziecka, jego charakteru i upodobań, a także naszego gustu. Dobrze dobrany produkt będzie nie tylko cieszył oko, ale również posłuży długo i będzie bezpieczny oraz wygodny w użytkowaniu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Podobne Artykuły

Zostaw komentarz