Strona Główna Bez kategorii Suplementy diety na sen – czy są skuteczne?

Suplementy diety na sen – czy są skuteczne?

Dodał: Kasia
Suplementacja kapsułki

Suplementy diety na sen często okazują się skuteczne w walce z bezsennością. Zdarza się, że organizm potrzebuje ogólnego wyciszenia czy uzupełnienia niedoboru składników odżywczych, aby zapewnić sobie głęboki, zdrowy sen. W takich momentach z pomocą przychodzą preparaty stworzone z tą myślą.

Suplementy diety na sen to środki zawierające aminokwasy, hormony naturalnie występujące w ludzkim organizmie czy też zioła i spożywane w formie naparów, tabletek czy kapsułek. Mają one za zadanie uspokoić i wyciszyć organizm, a także wprowadzić go w stan relaksu, który jest niezbędny dla zdrowego snu.

Życie w stresie może spowodować zaburzenia hormonalne, które z kolei sprawiają, że sen jest płytki i nie pozwala organizmowi odpowiednio się zregenerować. Dlatego też niezwykle ważne jest uzupełnienie niezbędnych witamin i pierwiastków, które odpowiadają za ośrodkowy układ nerwowy, który jest strażnikiem optymalnej regeneracji organizmu podczas snu.

Suplementy diety na sen

Szukając odpowiedniej suplementacji warto skorzystać z usług sprawdzonego, bezpiecznego producenta.

Co zawierają suplementy diety na sen?

Jedną z najczęstszych przyczyn bezsenności, jest niedobór witaminy D. Wynika to z faktu, że zbyt mała ilość witaminy D powoduje stany depresyjne, a to z kolei przekłada się na problemy ze snem. Uzupełnienie niedoboru może pomóc zwalczyć stany lękowe oraz ogólne przygnębienie.

Tego typu preparaty zawierają często kwiat głogu, który wykazuje działanie rozkurczające naczynia wieńcowe serca. Również owoc głogu wykorzystuje się w produkcji środków tego typu, ponieważ delikatnie obniża ciśnienie krwi oraz wspomaga działanie innych roślin uspokajających.

Właściwości wyciszające mają także adaptogeny. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest ashwagandha. Roślina ta przyczynia się do utrzymania dobrego samopoczucia, zarówno psychicznego jak i fizycznego. Dzięki temu wspiera organizm w okresie wzmożonego napięcia nerwowego. Dodaje mu sił witalnych oraz wspomaga w okresach zmęczenia i wyczerpania, a także poprawia koncentrację.

Inne substancje wykorzystywane w preparatach na sen to:

– magnez,
– wyciąg z melisy lekarskiej,
– wyciąg z szyszek chmielu,
– melatonina,
– witamina B6.

Trening siłowy

Jak działają suplementy na sen?

Preparaty tego rodzaju są skomponowane w taki sposób, aby ułatwiać zasypianie i pomagać złagodzić subiektywne odczucia, które związane są z zespołem nagłej zmiany strefy czasowej. Ponadto zmniejszają uczucie niepokoju, a w stanach napięcia emocjonalnego działają wyciszająco, co powoduje poprawę jakości snu. Synergicznie działające składniki wykazują działanie kojące na układ nerwowy, posiadają właściwości relaksujące i odprężające, dzięki czemu wspomagają zdrowy sen.

Uzupełnianie diety w witaminy i inne substancje odżywcze wywiera pozytywny i wszechstronny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka. Oprócz działania zapewniającego dobry sen, poprawiają stan skóry, zębów i kości, a także chronią komórki organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Przeciwskazania do stosowania suplementów na sen

Suplementy diety na sen zazwyczaj zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Dzięki temu oprócz wysokiej skuteczności, zapewniają także bezpieczeństwo stosowania. Z tego względu w większości przypadków nie ma przeciwwskazań do ich przyjmowania. Jedynym, podobnie jak w przypadku każdego leku czy suplementu diety, jest nadwrażliwość na określony składnik zawarty w preparacie. Dlatego przed stosowaniem produktu należy dokładnie zapoznać się ze składem i wykluczyć ewentualne uczulenie na którykolwiek składnik.

Suplementy diety na sen to dobry wybór dla osób zestresowanych i nerwowych, którzy potrzebują uspokojenia i ukojenia nerwów. Tego typu środki chętnie wybierane są w okresie przewlekłego stresu, jak i zmęczenia. Takie preparaty są zazwyczaj bezpieczne i nie powodują skutków niepożądanych. Warto jednak pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z ulotką i stosowaniu zgodnie z zaleceniami.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)


Podobne Artykuły

1 Komentarz

Wiola 8 października 2021 - 10:20

Mam problemy z zaśnięciem, wiele dobrego słyszałam o adaptogenie ashwagandha, muszę go wypróbować, może ktoś ma jakieś doświadczenia?

odpowiedz

Zostaw komentarz