Strona Główna Bez kategorii Małe pufy do pokoju dziecięcego

Małe pufy do pokoju dziecięcego

Dodał: Kasia
Pufa dla dzieci

W jaki sposób wybrać pufy dla dzieci odpowiednie do małego pokoju? Rynek puf do pokoju dziecięcego oferuje różne modele siedzisk. Niektóre pufy dla dzieci produkowane są w różnych wariantach rozmiarowych, dzięki czemu z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Sprawdź najmodniejsze produkty.

Już na pierwszym etapie projektowania pokoju mojej pociechy natrafiłam na przeszkody. Okazało się, że pokój dziecięcy jest wyjątkowo kapryśny. Problem sprawia mały metraż, a w dodatku nieustawne ściany. Chcąc wyjść z opresji musiałam stać się specjalistą od wnętrz beznadziejnych. Podzielę się z wami, w jaki sposób mimo mankamentów stworzyłam w małym pokoju kącik wypoczynkowy dla swojej córki.

Pufa optycznie powiększy przestrzeń

Przede wszystkim zależało mi na optycznym powiększeniu przestrzeni. Z tego względu wybrałam stonowane kolory, które wypełniły pokój światłem. Salonik Krysi pomalowaliśmy na kolor perłowy kojarzący się z energią i świeżością. Podobnie postąpiłam z wyborem mebli. Zwracałam uwagę na ich funkcjonalność, ale przede wszystkim fakturę i kolor. Zdecydowałam się na białą szafę i regał. Wszechobecne jasne barwmy przełamaliśmy oryginalnym dywanem z czerwonym akcentem.

Czas na wybór wypoczynku. Jednoosobowe łóżko z materacem było oczywistością. Chcieliśmy jednak aby w ciągu dnia Krysia mogła wygodnie czytać książeczki czy też móc przyjmować koleżanki. Pufy dla dziecka nie spełniły naszych wymagań. Były zbyt toporne i zupełnie nieprzystosowane dla małych użytkowników. Padło na pufy dla dzieci.

Pufy dla dzieci

Inne zalety puf dla dzieci

Wybraliśmy niewielkie pufy do pokoju w najmniejszym rozmiarze. Ze względu na kształt i wielkość zdecydowaliśmy się, że pufy umiejscowimy pod oknem. W ten sposób zagospodarowaliśmy najmniej ustawną ścianę. Początkowo kupiliśmy dwa siedziska. Meble spełniły swoje zadanie, zatem doszliśmy do wniosku, że warto kupić trzecie, które będzie pełniło formę stolika.

Największą zaletą pufy dla dzieci, patrząc z perspektywy posiadacza małego pokoju, jest fakt, że możemy dobrać odpowiedni rozmiar, z łatwością przesunąć mebel czy w razie konieczności schować go do szafy. To ważne, aby w przypadku niewielkich przestrzeni wybierać rozwiązania, które pozwalają ciekawie urządzić pokój o niestandardowym układzie.

Wybraliśmy pufy dla dzieci z lekko połyskującego materiału. Ze względu na wyrazisty kolor dywanu zdecydowaliśmy się na podnóżki w odcieniach szarości. Ze specyfiką tego rodzaju siedzisk zapoznał nas producent. Wybrane przez nas pufy dla dzieci są dedykowane specjalnie dla małych mieszkań stąd ich szeroka funkcjonalność. Dużą zaletą jest rodzaj tkaniny, z której są wykonane. W naszym przypadku materiał przypomina gruby ortalion. Bez problemu można zetrzeć z niego wszelkie zabrudzenia i wykorzystać mebel w przestrzeniach zewnętrznych.

Dopasuj pufę i dodatki do wyposażenia pokoju

Ostatnim etapem aranżacji okazał się wybór dodatków. Tutaj już przekazaliśmy pełną dowolność Krysi. Doszła do wniosku, że ze względu na jasne barwy ścian, szare pufy do pokoju dziecięcego, jasne meble, elementem upiększającym będą widniejące na ścianach postery. Osobiście jestem zachwycona tym rozwiązaniem. Jest subtelnie, a zarazem barwnie i oryginalnie. Dla mnie pufy w pokoju dziecka, ciekawe plakaty i stonowane barwy to majstersztyk! Oczywiście, gdybym miała do dyspozycji większą powierzchnię, najpewniej zdecydowałabym się na stolik i dwie duże pufy w stylu Sako. Być może, wykorzystam takie rozwiązanie w salonie. Póki co jestem dumna z aranżacji małego pokoju mojej pociechy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Podobne Artykuły

Zostaw komentarz