Strona Główna Bez kategorii Materace piankowe – sposób na wygodny i efektywny sen!

Materace piankowe – sposób na wygodny i efektywny sen!

Dodał: Kasia
Materac do spania

Materace piankowe to bez wątpienia recepta na problemy z bezsennością, bolące podczas wypoczynku plecy i inne kłopoty ze snem. Sprawdź jak najlepiej dobrać materac piankowy pasujący do Twoich potrzeb i spełniający Twoje oczekiwania!

Popularność materacy piankowych wzrasta – wszystko za sprawą coraz większej wiedzy na temat bezsenności i bólów kręgosłupa płynących ze źle dobranego materaca. Sprawdź jak dobrać materac piankowy tak, aby zwiększyć efektywność Twojego snu i poprawić kondycję pleców.

Dlaczego warto wybrać materace piankowe?

Materace piankowe wypełnia specjalna, termoelastyczna pianka dopasowująca się do naszego ciała. Pod wpływem ciepła pianka robi się miękka, dzięki czemu nacisk na materac jest rozłożony równomiernie. To wszystko pozwala na efektywny wypoczynek, w czasie którego nie bolą nas plecy, a rano nie wstajemy połamani.

Co ciekawe, materac zachowuje swoje termoelastyczne właściwości nawet jeśli śpi na nim więcej niż jedna osoba. Dla uwiarygodnienia tej tezy przeprowadziliśmy test z rozgrzaną piłeczką ping-pongową. Umieszczona na jednym końcu materaca nawet nie drgnęła pomimo iż na drugim jego końcu leżała osoba, która kilkukrotnie w czasie testu zmieniała pozycje.

Małżeństwo sen

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca.

Znaczenie snu dla organizmu

Statystycznie człowiek przesypia aż 1/3 swojego życia. Trudno więc wyobrazić sobie, że jest to czynność, która nie ma dużego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Wręcz przeciwnie – efektywny sen zapewnia właściwą regenerację organizmu i wpływa na pracę i prawidłowe funkcjonowanie pracy poszczególnych układów. Należyty wypoczynek to gwarancja dobrej pracy układu sercowo-krążeniowego, nerwowego oraz układu odpornościowego.

To na czym więc śpimy, nie jest bez znaczenia. Źle dobrany, stary lub niewygodny materac to gwarancja problemów ze snem, ale także wielu poważnych chorób, zwyrodnień stawów czy kręgosłupa. Przykładowo źle rozkładający się ciężar ciała na nieodpowiednim materacu powoduje ucisk na naczynia krwionośne – w efekcie przepływ krwi zostaje utrudniony, a mu czujemy drętwienie kończyn. Niewygodny materac powoduje także to, że przewracamy się w trakcie jednej nocy nawet kilkanaście razy, wybudzając się z poszczególnych faz snu. W efekcie, zdolności regeneracyjne organizmu zostają obniżone. Częste niewyspanie prowadzi z kolei do obniżonego samopoczucia, rozdrażnienia, ogólnego roztargnienia, problemów z koncentracją, a nawet nerwic czy depresji.

Materace na ból pleców

Jak rozpoznać, że materac wymaga wymiany?

Najczęstszym powodem wymiany materaca jest jego, kolokwialnie mówią, wiek. Gdy dany materac służył nam przez kilka lat, naturalnym jest, że chcemy go wymienić. Właściwie wszystko się zgadza, jednak nierzadko bywa, że świetnej jakości materac może posłużyć nam kolejne lata, lub – wręcz przeciwnie – to, że materac jest względnie nowy nie znaczy, że jest dla nas odpowiedni.

I tak, aby móc właściwie skontrolować jakość materaca należy przede wszystkim słuchać swojego ciała. Organizm bowiem, pozbawiony możliwości efektywnego snu i wypoczynku, buntuje się. Jeśli więc zdarza się, że wstajesz obolały, często miewasz bóle głowy i kręgosłupa, w nocy budzisz się kilkukrotnie i masz problemy z ponownym zaśnięcie, a problemy z koncentracją, rozdrażnieniem i zmęczeniem mimo wielogodzinnego snu zdarzają Ci się często, to warto pomyśleć o wymianie materaca; najlepiej na materac piankowy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)


Podobne Artykuły

1 Komentarz

Weronika 27 października 2021 - 10:24

Nigdy nie zwracałam uwagi na mój materac, ale teraz widzę, że już jest bardzo wygnieciony, czas na wymianę, możecie polecić dobrego producenta?

odpowiedz

Zostaw komentarz