Strona Główna Bez kategorii Plakaty – nowoczesna dekoracja Twojego wnętrza

Plakaty – nowoczesna dekoracja Twojego wnętrza

Dodał: Kasia
Obrazy na płótnie

Plakaty to nowoczesna dekoracja, która odmieni charakter Twojego wnętrza. Stylizowana ozdoba przedstawia znacznie bardziej efektowną i precyzyjną ilustrację, która nada elegancji i szyku każdemu pomieszczeniu.

Niewiele osób w obecnych czasach decyduje się na tradycyjne obrazy. Czynnikiem decydującym nierzadko jest tutaj cena – obecnie klasyczne obrazy to bowiem ozdoby z wyższej półki cenowej. Ponadto w stylistyce wnętrz dominuje nowoczesny, modernistyczny i industrialny wygląd, który nie współgra z klasycznymi dziełami malarskimi. W takiej aranżacji znacznie lepiej sprawdzają się właśnie plakaty, które – przy niskim nakładzie finansowym i łatwości montażu – dają równie efektowny i elegancji efekt. Nieograniczony wybór znajdziesz w sklepie Tappy.pl

Obrazy na płótnie do salonu

Czym są plakaty?

Plakaty to nowoczesny odpowiednik tradycyjnych dzieł malarskich. Plakaty są bowiem fotografiami drukowanymi w większym rozmiarze, które z łatwością każdy z nas może powiesić w dowolnym pomieszczeniu swojego domu. Dodatkowo występują także w urozmaiconych wersjach, tzw tryptykach. Są to ilustracje podzielone i wydrukowane na ogół na dwóch lub trzech płótnach, dzięki czemu otrzymujemy jeszcze ciekawszy i bardziej oryginalny efekt.

Uniwersalność, definicja stylu i elegancji

Obrazy niezmiennie kojarzą się z klasą, szykiem i elegancją – nie każdy może sobie jednak pozwolić na tego typu ozdobę. Ponadto ciężkie, złocone czy drewniane ramy w jakich obsadzane są klasyczne obrazy nie pasują do nowoczesnego wystroju, dominującego w wielu domach w obecnych czasach. Plakaty sprawdzą się w nich doskonale. Przepiękne krajobrazy, nowoczesne portrety i kompozycje kwiatowe to świetny sposób na dodanie elegancji i szyku w danym pomieszczeniu bez konieczności dużej finansowej inwestycji. Ponadto, dostępnie obecnie na rynku plakaty są znacznie trwalsze i odporniejsze niż tradycyjne obrazy, które nierzadko po kilku latach należy odświeżać i ponownie konserwować.

Plakaty są także niezwykle uniwersalne. Mnogość wzorów i ilustracji obecnych aktualnie na rynku sprawia, że absolutnie każdy jest w stanie znaleźć obraz idealnie odpowiadający jego oczekiwaniom, a przy tym wpasowujący się w każde wnętrze i każdy styl. Wzory geometryczne i panoramy miast dedykowane modernistycznym wnętrzom, kompozycje kwiatowe i roślinne do industrialnych pomieszczeń czy obrazy one-color pasujące w zasadzie wszędzie – wybór jest tu nieograniczony.

Obrazy na płótnie

Łatwość montażu i niezwykły efekt

Plakaty, podobnie jak klasyczne obrazy, są bardzo łatwe w montażu. Wystarczy bowiem wyjąć je z opakowania i umieścić na wybranej ścianie. Ponadto, dekoracja ta – z racji wykonania – jest niezwykle lekka, dzięki czemu z zawieszeniem jej na ścianie poradzi sobie absolutnie każdy.

Plakaty są także świetnym rozwiązaniem dla osób, którym podobają się klasyczne fototapety, ale nie mają czasu lub motywacji do zakupu i klejenia takiej ozdoby. Plakaty te są bowiem czymś w rodzaju właśnie mini fototapety – efekt jest naprawdę bardzo podobny przy niższych kosztach zakupu i dużej różnicy w poziomie trudności ich zamieszczenia we wnętrzu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, ocena: 5,00 na 5)


Podobne Artykuły

1 Komentarz

Brygida 8 października 2021 - 10:16

Właśnie zastanawiałam się czym upiększyć swoje nowoczesne mieszkanie, powieszenie plakatów to kapitalny pomysł

odpowiedz

Zostaw komentarz