Strona Główna Bez kategorii Nie masz towaru w sklepie? Użyj fototapety!

Nie masz towaru w sklepie? Użyj fototapety!

Dodał: Kasia
Fototapeta w sklepie

Fototapeta zamiast towaru na sklepowej półce brzmi kontrowersyjnie? Na całym świecie jednak tak właśnie właściciele sklepów radzą sobie z pustkami na półkach, wywołanymi przez pandemię.

Brak towaru i opóźnienia w dostawach to codzienność wielu właścicieli sklepów. Puste półki w sklepie nie zachęcają do zakupów i nierzadko wpływają niekorzystnie na odbiór marki w oczach konsumentów. Przedsiębiorcy ze Stanów Zjednoczonych wymyślili sprytny, choć dość nieoczywisty sposób na to jak poradzić sobie z pokłosiem pandemii. Zamiast towaru, na pustych sklepowych półkach zaczęto umieszczać… fototapety!

Fototapeta w sklepie

Pandemia a brak towaru

W wyniku pandemii światowa gospodarka doznała strat na różnych płaszczyznach. Podwyżki cen towarów w sklepach to jedna z najbardziej dotkliwych konsekwencji odczuwalnych dla konsumentów. Z perspektywy przedsiębiorcy również nie jest kolorowo – opóźnione dostawy, rosnący popyt konsumencki, problemy pracownicze to tylko część z kłopotów dotykających właścicieli sklepów i domów towarowych. Powiedzenie “potrzeba matką wynalazków” sprawdza się również w tym przypadku – fototapety na sklepowych półkach to coraz popularniejsze rozwiązanie.

Fototapety na sklepowych półkach

Hitem internetu stało się niedawno zdjęcie pochodzące z jednego ze sklepów w Ohio. Widać na nim sklepowe półki, na których przyklejona została fototapeta imitująca produkty spożywcze. Dzięki takiemu zabiegowi klient odnosi wrażenie, że półki są zapełnione, a towaru nie brakuje. Podobny zabieg zaczęto stosować na całym świecie – do sieci trafiają coraz to nowe zdjęcia z punktów handlowych, gdzie fototapety imitują produkty spożywcze, chemię gospodarczą, a nawet.. meble!

Puste półki sklepowe

Jak ukryć brak towaru w sklepie?

Z brakiem towaru właściciele sklepów radzą sobie także za pomocą innych sposobów. To jak ukryć brak towaru w sklepie zależy w dużej mierze od wyobraźni i możliwości, jakimi dysponuje dany przedsiębiorca. Jednym z częstych zabiegów jest rozciąganie konkretnego produktu (najlepiej czegoś o możliwie dużym rozmiarze) na długości całej półki lub po prostu jak największej powierzchni w sklepie. Mogą to być np. krzesła biwakowe (kolejna z inspiracji prosto z USA) – dzięki temu możemy pozornie “zakamuflować” brak dostępności towaru w sklepie.

Kolejnym, dość powszechnym sposobem na to jak ukryć brak towaru w sklepie jest umieszczenie konkretnego produktu w kilku rzędach na całej powierzchni półki. Zwykle korzystamy tu z czegoś, czego w sklepie mamy nadmiar – konkretna puszka, karton czy inne opakowanie (najlepiej z wyrazistą, kolorową etykietą) to kolejny trafiony pomysł na wypełnienie pustej przestrzeni.

Brytyjscy przedsiębiorcy zaraz za Stanami

Również w Wielkiej Brytanii możemy obserwować sprytne kamuflowanie pustych sklepowych półek. Właściciele znanej sieciówki Tesco Express w Cambridge puste półki także zastąpili fotografiami i fototapetami imitującymi chemię gospodarczą. Brytyjscy internauci dzielą się w sieci także fotografiami przedstawiającymi pojemniki na warzywa przykryte m. in. ilustracjami szaparagów.

Jak widać, fototapeta na pustej półce w sklepie to tylko jeden z kontrowersyjnych, jednak całkiem kreatywnych sposobów na to jak ukryć braki towaru. Jeśli Ciebie także dotyczą kłopoty z dostawami, warto przemyśleć takie rozwiązanie. Reakcje konsumentów będą pewnie różne, jednak z pewnością zapamiętają Wasz sklep na długo 🙂

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)


Podobne Artykuły

Zostaw komentarz